WhatsApp’a Snapchat Güncellemesi


whatsapp

WhatsApp’a Güncelleme Geldi.

WhatsApp’a Snapchat güncellemesi geldi ortalık karıştı.

Uzun bir süredir tartışılan Facebook ve instagram ortamlarındaki Snapchat’e benzerliğiyle gündeme gelen güncellemeler, şimdi de Mark Zuckerberg ve ekibinin diğer bir ortamı olan WhatsApp’a geldi ve ortalık karıştı.

 

Bir çok kullanıcı tarafından beğenilmeyen Durum güncellemesi, Kişiler sekmesini ortadan kaldırarak, yeni nesil için farklı bir paylaşım ortamı oldu ancak, ilerleyen yaşlarına rağmen WhatsApp kullanmaya çalışan baya bir insan Kişiler sekmesini bulamayacağı için onlara sıkıntı olacak gibi gözüküyor.

 

Twitter’da gündem olan güncelleme eleştiri oklarının hedefinde. Snapchat’i satın almaya çalışıp 3,82 Milyar $ veren Mark Zuckerberg ve ekibi Snapchat yönetiminden red yedikten sonra, “Madem satın alamadık, onları da bu pazardan sileriz” tarzı bir çalışma ile Snapchat özelliklerinin bir çoğunu kopyalıyor. Peki Snapchat bununla alakalı bir adım atacak mı? Telif ihlali varmı ? Telif ihlali ile ilgili snapchat ne gibi bir karşılık verecek? Tabii ki, Bu konuda yasalar şu şekilde ; Eğer kodlanmış bir yapının kod yapısının tamamını kopyalarsa bu telife giriyor, ancak “Abcd” kodunu aynı yol ile yaparak “Abce” yaparsanız bu telif ihlaline girmiyor. Yani farklı malzemeler ile aynı yemeği yapmak gibi birşey.

Tabi ki, telif ihlali yaşayan snapchat için belki beklenmedik bir reklam da söz konusu. Çünkü “Taklitler aslını yaşatır.” Herkesin ağzında olan “WhatsApp’a Snapchat özelliği geldi” sözüyle snapchat belki de beklenmedik bir reklam yapıyor. Kısmi olarak ta bu kadar özelliği olan bir snapchat acaba nasıl bir program merakı uyandırıyor. O yüzden snapchat’in de bu güncellemeden baya bir fayda göreceği muhtemel.

Bunu da okumak isteyebilirsiniz.

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Hakkımda

Paylaşımcı Bey

Paylaşımcı Bey

Her konuda birşeyler okumaya, öğrenmeye çalışan ve bildiklerini paylaşmayı seven birisi olarak, sizlere kendi bildiğim konularda yardımcı olmak için buradayım. Takip eden, etmeyen herkese teşekkürler. Paylaşımcı Bey..

Beni Takip Edin

Beni takip ederek anlık yazılarıma ulaşabilir, fikirlerinizi ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Reklam Alanı

Reklam Alanı

Yeniliklerden Haberdar Olun

Sizde E-Posta Adresinizi Bizimle Paylaşarak yeni mesajlarımızdan haberdar olabilirsiniz.